Padomi

Padomi

Ekovates iestrāde

Ar ekovati iespējams ēku siltināt:

 • no iekšpuses – sausā un mitrā iestrāde
 • no ārpuses – sausā un mitrā iestrāde

Mitrā iestrāde tiek izmantota atklātās konstrukcijās. Materiāls ar īpašām iestrādes iekārtām (iepūtējiem) tiek izsmidzināts mitrā veidā vai viengabalaini uzstādīts pat šaurās un grūti pieejamās ēkas konstrukciju vietās. Pēc izžūšanas materiāls ir stingri piesūcies pie apkārtējām virsmām, kas novērš iespējamo virsmas deformēšanos. Turklāt, iestrādājot ekovati mitrā veidā, ar to ir iespējams aizpildīt pat visšaurākās spraugas, neatstājot nevienu brīvu šķirbu, pa kuru vēlāk varētu "staigāt" vējš. Pēc ekovates nožūšanas virsma tiek noslīpēta, padarot to nevainojami gludu un piemērotu tālākai apstrādei.

Sausā iestrāde tiek izmantota horizontālās un slīpās konstrukcijās, piemēram, uz grīdām vai jumta slīpnē. Sausais izolācijas materiāls tiek izpūsts spraugās un aizpilda pat vissīkākās konstrukcijas šķirbas. Ar sausās iestrādes metodi ir iespējams aizpildīt dažādus "tukšumus” ēku sienās (piemēram, starp ģipškartona konstrukcijām), padarot defektus par lietderīgiem un pats galvenais siltiem efektiem.

Ekovates iestrāde tiek veikta ar speciālām iestrādes iekārtām. Ar iestrādes iekārtu palīdzību materiāls tiek izsmidzināts uz siltināmās virsmas (mitrā iestrāde) vai ar saspiesta gaisa strūklu iepūsts iepriekš sagatavotās konstrukcijās (sausā iestrāde) – pildrežģos horizontālās konstrukcijās vai aizpildīt spraugas starp apšuvumu, ja spraugas nav mazākas par 2 cm.

 

HK 35 iestrāde

Siltumizolācijas materiāls HK 35 tukšajos dobumos starp ēkas ārsienas mūriem tiek iestrādāts ar "iepūšanas” metodi, aizpildot visas spraugas, plaisas un gaisa kabatas starp mūriem. Materiāla iestrādei tiek izmantotas speciālas iestrādes iekārtas.

HK 35 iestrāde noris sešos galvenajos soļos:

 1. Tiek sagatavots HK 35 materiāls, kas tiek iepildīts speciālā iestrādes iekārtā – iepūtējā.
 2. Ēkas ārsienā tiek veikts urbums, izveidojot materiāla iestrādes kanālu.
 3. Urbums tiek apskatīts ar endoskopu, novērtējot tā kvalitāti, dobuma lielumu un citus parametrus, pirms tajā iestrādāt siltumizolācijas materiālu.
 4. Kanālā ar iepūšanas metodi tiek iestrādāts materiāls, pilnībā aizpildot visus tukšos dobumus starp ēkas mūriem. Caur šo nelielo kanālu ir iespējams nosiltināt ievērojamu ārsienas daļu, rezultātā nepieciešamo iestrādes kanālu skaits nav liels – tiek veiktas niecīgas izmaiņas ēkas fasādē.
 5. Pēc iestrādes pabeigšanas kanāls tiek aizdarīts, pilnībā nomaskējot iestrādes vietu ar attiecīgā salaiduma javu.
 6. Ēkas siltināšana ir paveikta - ātri, ērti un estētiski. Materiāla iestrādes kanāli, precīzi nomaskēti, nemaina ēkas fasādes izskatu.

 

Gids siltumizolācijas materiālu izvēlē

Kā izvēlēties sev piemērotākos siltumizolācijas materiālus?

Atbilstošākais siltumizolācijas materiāls Jūsu mājoklim ir jāizvēlās, pirms uzsākt ēkas celtniecību vai remontdarbus. Būtiskākie izvēles kritēriji ir:

 • siltumpretestība
 • slodzes izturība
 • noturība pret deformācijām
 • mitrumizturība
 • blīvums
 • elastīgums
 • plastiskums
 • skaņas izolācijas spēja
 • ugunsdrošība
 • gaisa apmaiņa
 • ekoloģiskums
 • bioloģiskā izturība
 • kalpošanas ilgums
 • izmaksas

Daudzi no šiem rādītājiem noteikti cilvēkam, kas ikdienā nenodarbojas ar ēku celtniecību vai siltināšanas darbiem, šķitīs neizprotami. Un arī, ja visi šie rādītāji ir noskaidroti, to lielumi var likties nesaprotami. Tāpēc SIA "VIDES TEHNIKA" speciālisti palīdzēs Jums rast atbildes uz šiem jautājumiem.

Siltumpretestība

Siltumpretestība ir siltumizolācijas materiālu spēja aizturēt siltumu. Šo spēju raksturo siltumvadītspējas koeficients – jo zemāks tas ir, jo labāka ir materiāla siltumpretestība, tātad, jo lielāku siltumizolāciju tas sniegs.

Slodzes izturība

Slodzes izturība parāda, cik materiāls ir izturīgs pret palielinātu slodzi (smagumu) uz tā. Slodzes izturīgi materiāli ir īpaši svarīgi vietās, kur siltinātā virsma ir pakļauta lielai slodzei, piemēram, "peldošajām" grīdām, lēzenajiem jumtiem un ēkas pamatos.

Noturība pret deformācijām

Noturība pret deformācijām ir materiāla spēja atgūt iepriekšējo stāvokli pēc deformēšanas – saliekšanas, izstiepšanas, saspiešanas. Jo lielāka ir noturība pret deformācijām, jo labāka būs materiāla siltumizolācijas spēja.

Mitrumizturība

Mitrumizturības rādītājs parāda, cik izturīgs materiāls ir saskarsmē ar mitrumu – vai tas nesāk bojāties, šķīst, pūt, drupt, deformēties un galu galā zaudēt savas siltumpretestības spējas. Jo izturīgāks materiāls ir pret mitrumu, jo plašāka ir tā pielietošanas sfēra. Mitrumneizturīgos materiālus nevar lietot augstai mitruma iedarbībai pakļautās telpās, piemēram, māju pamatos, pagrabstāvos utt.

Blīvums

Siltumizolācijas materiālu blīvums, galvenokārt, raksturo tā svaru – jo lielāks blīvums, jo smagāks ir materiāls. Jo vieglāks ir materiāls – tātad arī mazāk blīvs – jo ērtāk un vieglāk ir ar to strādāt. Turklāt nereti mazāk blīvi materiāli labāk saglabā siltumu.

Plastiskums

Materiāla plastiskums parāda, cik viegli materiāls pielāgojas deformācijai – piemērojas siltināmās virsmas īpatnībām, izliekumam, aizpilda spraugas un neatstāj nenosiltinātas vietas. Sarežģītām konstrukcijām un grūti pieejamām vietām ir ieteicams lietot plastisku materiālu – piemēram, beramo ekovati vai beramo minerālvati, jo tās vislabāk nosiltinās vissarežģītākās konstrukcijas un pasargās telpas no aukstuma.

Skaņas izolācijas spējas

Skaņas izolācijas spējas parāda materiāla spēju slāpēt trokšņus un pasargāt mājas iemītniekus no ārējiem trokšņiem, kā arī, ja skaņu izolējoši siltumizolācijas materiāli tiek lietoti iekštelpu izolācijai, tad arī slāpēs skaņas izplatīšanos starp stāviem un istabām. Skaņas izolācija ir svarīga rūpniecisko telpu izbūvē.

Ugunsdrošība

Materiāla ugunsdrošība raksturo materiāla reaģēšanu un paaugstinātas temperatūras iedarbību, un atklātu uguns liesmu. Visus siltumizolācijas materiālus pēc to ugunsdrošības varētu iedalīt četrās grupās:

 1. Kas paaugstinātā temperatūrā deg.
 2. Kas paaugstinātā temperatūrā gruz.
 3. Kas ir spējīgi ierobežot uguns izplatīšanos.
 4. Kas spēj apslāpēt uguns liesmas.

Protams, jo ugunsdrošāks ir materiāls, jo labāk un drošāk – it īpaši dzīvojamās ēkas siltināšanai.

Gaisa apmaiņa

Materiāla gaisa apmaiņas spējas jeb elpošana parāda, cik lielā mērā konkrētais materiāls laiž cauri gaisu un vienlaikus arī palīdz izvadīt lieko mitrumu no telpām. Jo elpojošāks ir materiāls, jo patīkamāks un veselīgāks mikroklimats veidojas nosiltinātajās telpās.

Ekoloģiskums

Materiāla ekoloģiskums parāda materiāla draudzību videi, cilvēka veselībai un citiem dzīviem organismiem – gan materiāla lietošanas laikā, gan pēc tā demontāžas un utilizācijas. Svarīga ekoloģiska materiāla pamatprasība ir neatjaunojamo dabas resursu patēriņš tā ražošanā – jo zemāks tas ir, jo labāk un ekoloģiskāk. Izvēloties ekoloģiskus siltumizolācijas materiālus, mēs ne tikai rūpējamies par mūsu mājokļa omulīgumu un pašu veselību un labklājību, bet arī gādājam par ilgtspējīgu vides saglabāšanu un saudzīgu attieksmi pret visu dzīvo ap mums.

Bioloģiskā izturība

Materiāla bioloģisko izturību izsaka tā izturība pret dažādu grauzēju un kaitēkļu mitināšanos. Jo izturīgāks materiāls ir pret grauzējiem un kaitēkļiem, jo drošāki varam būt, ka mājā nesāks mitināties peles vai žurkas, kas, veidojot ejas un alas, bojātu siltumizolācijas slāni, iznēsātu slimības un vispār radītu nepatīkamus mirkļus mājas iemītniekiem.

Kalpošanas ilgums

Kalpošanas ilgums ir svarīgs rādītājs, ja domājat par nākotni un meklējat materiālu, kas ne tikai atmaksāsies kalpošanas laikā, bet arī uzticami kalpos ilgu laiku un nodrošinās patīkamu siltumu mājās daudzu gadu garumā. Tas savā ziņā ir arī ekonomiski pamatots rādītājs.

Kalpošanas ilgums ir atkarīgs no ekspluatācijas apstākļiem, materiāla īpašībām, uzstādīšanas profesionalitātes un arī, protams, piemērotības siltināmajai virsmai un konstrukcijas veidam. Pie kalpošanas ilguma var pieskaitīt arī tā izturību un nenovecošanu, kas nodrošinātu tā īpašību maksimāli ilgu saglabāšanos.

Izmaksas

Protams, pats galvenais siltumizolācijas materiāla izvēles kritērijs mūsdienās ir tā izmaksas. Taču šis rādītājs nekādā gadījumā nav jāvērtē tikai pēc paša materiāla cenas. Ir jāņem vērā arī visas saistītās izmaksas – palīgmateriālu (visas nepieciešamās komponentes materiālu uzstādīšanai, kā arī iespējamie papildus nepieciešamie siltumizolācijas materiāli vēlamā efekta iegūšanai) cena, uzstādīšanas izmaksas (darbietilpība, nepieciešamās iekārtas un instrumenti, zināšanas), transportēšanas izmaksas līdz uzstādīšanas vietai, nepieciešamības gadījumā arī tehniskās apkopes izmaksas materiāla uzturēšanai teicamā "darba kārtībā".

Padomi siltināšanai

Ēkas siltināšana ir atbildīgs process, kas ir kā nākas jāizplāno un jāizvērtē. Galvenie jautājumi, uz kuriem Jums ir svarīgi vispirms rast atbildes, ir:

 • Ko tieši siltināt?
 • Ar ko siltināt?
 • Kā siltināt?


Ko tieši siltināt?

Siltināšana ir individuāla – tāpat kā katram mājoklim ir savas īpatnības, tā arī tam ir jāizvēlas pareiza siltināšana. Vispirms ir svarīgi noskaidrot, kuras mājokļa daļas ir nepieciešams siltināt nepieciešamā efekta iegūšanai. Visērtāk to izdarīt, veicot energoauditu – pēc tā veikšanas Jūs skaidri redzēsiet, kuras ir tās vietas, pa kurām no mājokļa aizplūst siltums un, tātad, kuras ir nepieciešams nosiltināt. Visbiežāk šīs vietas ir novecojuši logi, ēkas konstrukciju salaiduma vietas, jumts. Kad esat noskaidrojuši, kas tieši ir jāsiltina, jāķeras klāt pie visatbildīgākā jautājuma risināšanas – ar ko tieši tad siltināt?

Ar ko siltināt?

Siltumizolācijas materiāla izvēle ir svarīgākais siltināšanas darbu priekš-uzdevums. Materiālam ir jābūt atbilstošam gan konkrētajai konstrukcijai, gan ēkas un telpu tipam, gan ekspluatācijai, gan arī tam ir jābūt pareizi iestrādātam. Par visiem mūsu piedāvātajiem materiāliem lasiet attiecīgajās sadaļās vai konsultējieties ar mūsu speciālistiem par piemērotākā materiāla izvēli.

Kā siltināt?

Viennozīmīgi varam pateikt, ka pilnīgu garantiju par pareizi veiktu siltināšanu gūsiet tikai tad ja esat šīs jomas meistars, vai arī siltināšanas darbus uzticēsiet speciālistiem. Taču, ja jūtaties gana drošs un zinošs un vēlaties siltināšanas darbus veikt paša spēkiem, tad noteikti ir daudz gudru padomu un knifu, kas Jums būs jāiemācās. Par pareizu siltumizolācijas materiālu iestrādi Jums izstāstīs mūsu speciālisti siltumizolācijas materiāla pirkšanas brīdī. Arī šajā sadaļā apkoposim informāciju par pareizu siltumizolācijas materiālu iestrādi un ar to saistītiem darbiem. Sekojiet līdzi informācijai un noteikti konsultējieties arspeciālistiem pirms siltumizolācijas izveides.

Energoaudits - sākums siltināšanas darbu veikšanai

Energoaudits ir ēkas apsekošanas un analīzes darbu kopums ar mērķi noteikt enerģijas plūsmas ēkā, izvērtēt to lietderību un izstrādāt konkrētajai ēkai atbilstošāko risinājumu enerģijas taupīšanai. Vienkārši sakot, tā ir procedūra, ar kuras palīdzību āri un precīzi iespējams uzzināt visas savas ēkas "vājās vietas", pa kurām aizplūst siltums. Tas ir svarīgākais sākuma punkts, lai noteiktu, kuras ēkas daļas ir nepieciešams siltināt, lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti un turpmāk ievērojami samazinātu savus maksājumus par apkuri.

Energoaudita nozīme

Galvenais iemesls energoaudita veikšanai ir ekonomija. Pirmkārt, tā ir iespēja precīzi noteikt vietas, pa kurām līdz ar siltumu, aizplūst arī Jūsu nauda. Otrkārt, tas ir oficiāls pamats drošībai, ka izvēlētās siltināmās virsmas ir tieši tās, kuras ir nepieciešams siltināt – Jūs izvairīsieties no nepamatotu siltināšanas darbu veikšanas, precīzi zinot visas vietas, kas ir īpaši jāsiltina un kam ir jāpievērš vislielākā uzmanība. Un treškārt, tas ir ieguldījums Jūsu komfortā, dzīvojot siltā, omulīgā mājoklī.

Energoaudita process

Energoaudits sevī ietver četrus galvenos posmus:

 1. Ēkas enerģijas patēriņa mērījumi – gan ar speciālām iekārtām, gan ar aptaujām un dokumentu analīzēm, gan veicot speciālas pārbaudes.
 2. Iegūto mērījumu datu apstrāde, analizējot esošo situāciju un nosakot ēkas "vājās vietas".
 3. Energoefektivitātes uzlabošanai nepieciešamo pasākumu noteikšana atbilstoši iegūtajiem rezultātiem.
 4. Enerģijas patēriņa tendenci apliecinošas atskaites izstrāde, sniedzot objektīvus datus par esošo enerģijas patēriņu un iespējām, kā to vēl vairāk samazināt.

SIA „VIDES TEHNIKA” speciālisti iesaka veikt energoauditu pirms ēkas siltināšanas darbu uzsākšanas. Tas būs oficiāls garants, ka Jūs apzināties siltuma zudumu avotus, kā arī mēs varēsim Jums rast atbilstošāko risinājumu ēkas energoefektivitātes uzlabošanai.

Padomi pareizai bēniņu siltināšanas sagatavošanai

Gatavojoties siltināt savas dzīvojamās mājas bēniņus, ir vairākās lietas, kas ir laicīgi jāapdomā un kam ir jāsagatavojas. Ja siltināšanas darbus uzticēsiet specializētai firmai, par šiem darbiem varam aizmirst – to Jūsu vietā veiks izvēlētais uzņēmums. Taču, ja vēlaties ietaupīt un uzskatāt, ka visus sagatavošanās darbus varat paveikt pašu spēkiem, tad ir vairākas lietas, kas ir jāielāgo un laicīgi jāizdara.

Vecās siltumizolācijas pārbaude

Ja bēniņi jau iepriekš ir siltināti, Jums ir jāpārbauda pašreizējās siltumizolācijas slāņa stāvoklis. Ko skatīties? Pirmkārt, vai siltumizolācijas materiāls vēl joprojām ir labā stāvoklī – nav sapelējis, nosēdies, satrūdējis, bojāts vai saplacināts, kā arī noteikti ir jāskatās, vai siltumizolācijas materiālā nav izveidojušās spraugas. Viss bojātais vecais siltumizolācijas materiāls ir jāizvāc. Ja tas ir sapelējis, tad bēniņi pēc attīrīšanas būtu jādezinficē ar speciālu pret sēnīšu līdzekli – tā Jūs pasargāsiet sevi no jaunas pelējuma sēnītes uzaugšanas. Atcerieties, ka, ja reiz vecais siltumizolācijas slānis ir cietis no pelējuma sēnītes, tad tas nozīmē, ka šī siltumizolācija ir bijusi nepareizi iestrādāta, nav ievērotas visas pareizas siltināšanas norādes un viss bojātais materiāls ir noteikti jālikvidē. Tas nav izmantojams atkārtoti.

Ir svarīgi pārbaudīt, vai vecā siltumizolācija vēl joprojām ir vienmērīgā slānī, starp to nav izveidojušās spraugas – vārīgās vietas, pa kurām zūd siltums. Visvieglāk vārīgās vietas konstatēt ar energoauditu. Tas parādīs visas vietas, pa kurām no mājokļa zūd siltums un tātad kurām ir jāpievērš īpaša uzmanība un kas ir rūpīgi jānosiltina.

Materiāla izvēle

Bēniņu siltināšanai iesakām izvēlēties beramos siltumizolācijas materiālus – ekovati vai minerālvati. Beramā siltumizolācija vienmērīgi nosegs visu siltināmo virsmu, neradot spraugas, kā arī aizpildīs visas plaisas un salaiduma vietas konstrukcijās.

Tvaika izolācija

Tvaika izolācija ir nenovērtējami svarīga pareizai, ilgtspējīgai un efektīvai siltināšanai. Ir cilvēki, kas uzskata, ka tvaika izolācija tā kā tā aiztur gaisa un mitruma plūsmu, padara telpas neveselīgas un, ja siltināšanai vēlamies izmantot ekoloģisko ekovati, tad tvaika izolācija sabojā visas tās labās īpašības. Muļķības! Ja neuzliksiet tvaika izolāciju tur, kur tā ir īpaši svarīga, varēsiet atvadīties no savas vērtīgās ekovates, jo tās būs ātri vien pagalam. Izskaidrosim, kāpēc tā.

Viss balstās uz pavisam vienkāršiem fizikas pamatprincipiem – siltais gaiss ceļas augšā, aukstais nosēžas uz leju. Taču, līdz ar silto gaisu, kas ceļas uz Jūsu nosiltinātajiem bēniņiem, ceļas līdzi arī mitrums. Saskaroties siltajam gaisam, kas nāk no mitekļa iekšpuses, ar auksto, kas ir bēniņos, veidojas rasas punkts un kondensāts. Ja netiek lietota tvaika izolācija, dažu mēnešu laikā siltumizolācija izmirkst, tādējādi tiek bojāta un pakļauta sēnīšu un pūšanas iedarbībai. Lietojot tvaika izolāciju, tiek pasargāts siltumizolācijas slānis un tas kalpo ļoti ilgi, nezaudējot savas īpašības.

Tas pats princips attiecas arī uz ārsienām – lietojiet tvaika izolāciju, lai pa Jūsu siltumizolāciju nesāktu tecēt ūdens. Tas tiešām notiek burtiskā nozīmē!

Pārvietošanās iespējas

Siltinot bēniņus, noteikti pārdomājiet, kā Jūs pēc tam pa tiem varēsiet pārvietoties. Tā kā pa siltumizolācijas slāni nedrīkst staigāt, jo tad materiāls tiek saplacināts un mainās tā siltumpretestība, ir jāizveido speciālas laipas, pa kurām varēsiet turpmāk pārvietoties.

Laipas ir jāveido virzienā no bēniņu lūkas līdz visiem svarīgākajiem objektiem, pie kuriem agrāk vai vēlāk var rasties nepieciešamība nokļūt. Piemēram, līdz logiem, skurstenim, komunikācijām utt.

Laipu izmēram un materiālam nav nozīmes – varat tās taisīt tādas, lai pašiem pa tām būtu ērti pārvietoties. Taču ir jāielāgo, ka arī zem šīm laipām ir jābūt nosiltinātai virsmai. Tātad laipas ir jātaisa kā tiltiņi, paceļot tās tādā augstumā, lai zem tām varētu ieklāt siltumizolāciju tādā pašā biezumā, kā visur citur bēniņos.

Tīrība mājās

Tā kā pārsvarā ieeja bēniņos tiek veidota caur lūku, kas ved uz mājokli, ir jāparedz iespēja nokļūt bēniņos, katru reizi neiebirdinot mājoklī siltumizolāciju. Ja bēniņus siltināsiet ar beramo siltumizolāciju, tad katru reizi atverot lūku pastāv iespēja, ka tiksiet nobērts ar siltumizolācijas materiālu. Jo tas taču birst! Tātad, lai no tā izvairītos, apkārt lūkai Jums ir jāizbūvē nelieli bortiņi, kas ir vismaz par kādiem 5 cm augstāki, nekā paredzētais siltumizolācijas slānis.

Pareiza ventilācija

Nekad netaisiet bēniņus hermētiski noslēgtus. Tagad, kad tie Jums ir nosiltināti, noteikti raugieties, lai bēniņi tiek kārtīgi ventilēti. Ir svarīgi panākt, lai gaisa temperatūra bēniņos ir vien par pāris grādiem augstāka, nekā ārā. Bēniņi taču ir nosiltināti – tātad varat tos droši ventilēt un nebaidīties no aukstuma.

Lai panāktu bēniņu ventilāciju, varat izveidot ventilācijas lūku vai arī bēniņu logu stiklu vietā ielikt metāliskus režģīšus, kas ļauj gaisam brīvi cirkulēt.

Kādi ēkas siltināšanas darbi veicami ziemā?

Ziemā, kad valda asi vēji, pa ēkas spraugām laužas sals un ir paaugstināts mitruma līmenis gaisā un konstrukcijās, nav piemērotākais laiks kompleksai ēkas siltināšanai. Taču ir virkne siltināšanas darbu, ko iespējams veikt tieši ziemā – ietaupot brīvo laiku vasarā un nekavējoties daļēji uzlabojot ēkas energoefektivitāti!
SIA "VIDES TEHNIKA" iesaka vairākus iekšdarbus, kurus varat veikt jebkurā gadalaikā, nezaudējot paveikto darbu kvalitāti:

Bēniņu siltināšana. Ziema ir laiks, kad, neveicot energoauditu, visvieglāk konstatēt, vai bēniņu siltumizolācija ir pietiekoša. Par nepietiekoši siltinātiem bēniņiem liecina lāstekas gar jumta korēm. Tā parāda, ka siltums no ēkas iekšpuses izplūst pa nesiltinātajiem bēniņiem un spraugām ēkas konstrukcijās, kausējot uz jumta esošo sniegu. Ziemā visērtāk siltināt bēniņus ir ar beramajām vatēm – ekovati, minerālvati, akmens vati vai stikla vati, kā arī var lietot šos pašus materiālus ruļļos vai loksnēs. Bēniņu siltināšana dod būtisku ieguldījumu ēku energoefektivitātes uzlabošanā, jo tieši caur tiem izplūst visvairāk siltā gaisa.

Starpsienu izolācija. Arī aukstajā gadalaikā iespējams veikt efektīvu starpsienu siltuma un skaņas izolāciju, kā arī nosiltināt griestus un grīdas. Šim nolūkam iespējams lietot kokšķiedras plāksnes. Plāksnes apvienojot ar mīkstajiem siltumizolācijas materiāliem ruļļos, iespējams iegūt vislabāko efektu. Šādi, izolējot, piemēram, bērnistabu, būsiet drošs, ka bērna istaba būs silta, bet bērna rotaļas un bungu spēlēšana netraucēs Jums atpūsties pēc garas darba dienas.

Pagrabu siltināšana. Neaizmirstiet, ka māju ziemā saldē ne tikai no ārpuses, bet arī no apakšas. Tāpēc ļoti svarīga ir pareiza pagrabu izolācija, gādājot, lai pirmā stāva iemītniekiem ziemā nebūtu jāstaigā pa ledusaukstu grīdu.

Grīdu siltināšana. Mēs iesakām grīdu siltināšanai izvēlēties kokšķiedras plāksnes, kas ne tikai lieliski uzlabos grīdas siltumizolāciju, bet arī absorbēs trokšņus un padarīs grīdas segumu ekoloģisku. Ja mājoklis ir vēl celtniecības un eiroremonta stadijā, tad grīdas koka karkasu varat ērti piepildīt ar beramo ekovati.

Dubulto sienu siltināšana. Visas konstrukcijas ar dobu vidu – dubultās ārsienas un iekšējās sienas, kā arī grīdas – varat ērti nosiltināt ar gaisa spraugu siltumizolācijas materiālu HK35 vai Grand Full. Šīs smalkās stiropora granulas aizpilda vissmalkākās spraudziņas un ir lietojamas visu cauru gadu, jo temperatūras un mitruma svārstības to kvalitāti neietekmē.
Pēc veicamo darbu noteikšanas, noteikti sazinieties ar speciālistu, kas Jums ieteiks piemērotāko siltumizolācijas materiālu un iestrādes metodi. SIA "VIDES TEHNIKA" piedāvā bezmaksas speciālista konsultācijas, zvanot pa tālruni +371 29611614.

Uzsveram, ka tikai atbilstoši siltumizolācijas materiāli un korekta to iestrāde nodrošinās vēlamo siltumizolācijas un skaņas izolācijas efektu!