Granulu un malkas apkures katli

Granulu un malkas apkures katli, jeb cietā kurināmā apkures katli, joprojām ir populāri ēku apsildes risinājumi. Granulu apkures katls sniegs lielāku autonomiju no apkures sistēmas.

Granulu katla pamatdarbības princips ir biodegvielas jeb koksnes granulu automātiska dedzināšana, proti, pazeminoties telpu temperatūrai vai atdziestot siltumnesēja apkures sistēmai, katla automātika dod signālu kurtuves transportierim, kas padod uz kurtuvi granulas un aizdedzina tās ar karstu gaisu. Kad iestatītā siltumnesēja vai gaisa temperatūra sasniegta, katla automātika nopūš nesadedzinātās granulas apkures katla pelnu kastē un gaida nākamo siltuma ražošanas pieprasījumu.

Plusi granulu apkures sistēmai: automātiska kurināmā dedzināšana; salīdzinoši zemas kurināmā izmaksas un plašais pielietojums; plašas iespējas sistēmas automatizācijai.

Malkas apkures katli ir populārs risinājums, jo mūsu platuma grādos koksne ir viegli pieejama. Malkas apkures katli gan prasīs vairāk laika, jo ik gadu būs jāgādā malka, kā arī katlā tā regulāri būs jāpapildina. Malkas apkure nav automatizēta, tāpēc tā būs piemērota gadījumos, kad jūsu dzīvesveids atļauj veltīt laiku šai apkures sistēmai.

Apkures sistēmas izvēle noteikti ir svarīgs lēmums, jo jāizvērtē daudz un dažādas nianses. Ir nepieciešams apzināt katras sistēmas darbības principus, plusus un mīnusus, ievācot informāciju par to.

Lai izvēlētos jūsu vēlmēm un vajadzībām piemērotāko risinājumu, iesakām iepazīties ar katras iekārtas ekspluatācijas un tehniskajām īpašībām. Tāpat, iesakām konsultēties ar mūsu speciālistiem, kas palīdzēs rast piemērotākos risinājumus atbilstoši Jūsu vēlmēm, vajadzībām un iespējām.

Viens produkts

Atlasīt