Ievads fasādes siltināšanā: risinājumi un materiāli
Siltu māju ziemā un vēsu vasarā nodrošina ārējo sienu siltinājums un protams arī jumta siltinājums. Fasāžu siltināšana ir mūsdienu būvniecības procesa svarīga sastāvdaļa, kas būtiski ietekmē ēkas energoefektivitāti un iedzīvotāju komforta līmeni. Pareizi izolētas ārsienas ievērojami samazina siltuma zudumus ziemā un telpu pārkaršanu vasarā, tādējādi ievērojami palīdzot ekonomēt telpu apkures un dzesēšanas izdevumus.
Turklāt, fasādes siltināšana ir svarīga, lai panāktu mājokļa ilgtspējīgu ekspluatāciju un mazinātu ekoloģisko ietekmi. Izmantojot augstas kvalitātes siltināšanas materiālus, piemēram, Rockwool akmens vati un Paroc izolācijas plāksnes, var sasniegt ievērojamus enerģijas ietaupījumus, kas ilgtermiņā nodrošina finansiālus ieguvumus un mazāku kaitējuma videi. Abi nosauktie materiāli tiek ražoti, ievērojot augstākos videi draudzīgus ražošanas standartus, tādējādi veicinot pāreju uz zaļākām un ilgtspējīgākām būvniecības metodēm.
Ārējās fasādes siltināšanas risinājumi mūsdienu būvniecībā
Būvniecības nozarē izmantotie siltināšanas risinājumi var būt ļoti dažādi, apskatīsim galvenos no tiem:
1. Tradicionālā karkasa konstrukcija
Šī metode tiek plaši izmantota privātmāju būvniecībā. Karkasa konstrukcijas galvenais elements ir koka vai metāla rāmis, kas tiek piepildīts ar siltumizolācijas materiāliem, piemēram, minerālvati vai putupolistirolu.
2. Apmestas fasādes sistēmas
Viens no populārākajiem ārsienu siltināšanas veidiem ir tā saucamā ārējo kompozītmateriālu siltumizolācijas sistēmu uzstādīšana. Šāda veida siltināšana ietver izolācijas slāņa uzstādīšanu starp sienu un apmetumu, izmantojot ārsienu siltināšanas sistēmu (ETICS), kas ēkai nodrošina labu siltumizolāciju un aizsardzību pret mitrumu.
ETICS siltināšanas sistēmas gadījumā izolācijas materiāls pie sienām tiek pielīmēts vai piestiprināts mehāniski, bet ārējo apdari veido, uzklājot plānu kārtu dekoratīvā apmetuma.
3. Ventilējamās fasādes
Ventilējama fasāde ar uzstādītu gaisa spraugu ir moderns un efektīgs siltināšanas risinājums. Gaisa sprauga atrodas starp ārējo apdari un siltumizolāciju. Lieki būtu piebilst, ka šis fasādes risinājums paver arhitektiem iespējas daudzveidīgiem vizuāliem risinājumiem, vienlaicīgi nodrošinot ļoti labu ēkas siltumizolāciju. Pateicoties vienkāršai konstrukcijai un plašajam apdares materiālu piedāvājumam, šāda sienu siltināšana tiek plaši izmantota jaunu ēku celtniecībā un vecu ēku renovēšanas projektos.
Fasāžu siltināšanas materiāli
Mūsdienās pieejamo siltināšanas materiālu klāsts ir ārkārtīgi plašs, piedāvājot risinājumus dažādām vajadzībām un estētiskām prasībām. No tradicionālajiem minerālvates risinājumiem līdz inovatīviem, videi draudzīgiem materiāliem, izvēles iespējas ir gandrīz neierobežotas.
Fasādes vate
Zīmoli Rockwool un Paroc ir pazīstami ar savām augstas kvalitātes minerālvates izolācijas plāksnēm, kas ir īpaši novērtētas gan par siltumizolācijas efektivitāti, gan par to spēju nodrošināt papildu aizsardzību pret uguni un troksni. Tā ir speciāli piemērota ārsienu siltināšanai un izstrādāta tādā veidā, lai to būtu viegli stiprināt pie ēkas sienām.
Fasādes putuplasts (putupolistirols)
Kā biežāk izmantotais fasādes siltināšanai izmantotais materiāls ir putuplasta (putupolistirola) plāksnes, kas ir lielisks siltumizolējošs materiāls, viegli montējams un armējams, kā arī caurmēra siltinājuma kvadrātmeta izmaksas ir zemākas nekā citiem risinājumiem.
Alternatīvi fasādes siltināšanas materiāli
Mūsdienu celtniecības materiālu tirgus piedāvā plāksnes, kas izgatavotas no tādiem dabīgiem materiāliem kā korķis un koka šķiedra, kā arī birstošos pildmateriālus, kas ir gan ilgtspējīgi, gan efektīvi. Šie materiāli nodrošina efektīvu siltumizolāciju un minimālu ietekmi uz vidi, vienlaikus piedāvājot augstu mitrumizturību, ugunsdrošību un vieglu uzstādīšanu.
Būtiska ir izpratne par katru materiālu unikālajām īpašībām, kas ļauj konkrētajam projektam atrast piemērotāko siltināšanas risinājumu.
Izvēloties fasāžu siltināšanas materiālu, jāņem vērā gan tā tehniskie parametri, gan arī vides aspekti, lai nodrošinātu ne tikai ēkas ilgtspējīgu ekspluatāciju, bet arī atbilstību augstiem vides standartiem. Cikla beigās siltumizolācijas materiāli bieži vien ir pārstrādājami. Tādējādi, izvēloties ilgtspējīgu siltumizolāciju, Jūs ne tikai nodrošināsiet sev efektīvāku mājokli, bet arī atbalstīsiet globālos centienus cīnīties pret klimata pārmaiņām.
Mājas siltumizolācijas novērtēšana
Veicot ēku renovāciju, pirmais solis ir tās energoaudits, lai noteiktu siltuma zudumu vietas un apgabalus, kuros nepieciešama fasādes papildus siltināšana.
Šajā novērtējumā ņem vērā klimatiskajiem apstākļiem nepieciešamo R vērtību – izolācijas siltuma pretestības rādītāju. R vērtība norāda attiecīgā materiāla slāņa siltumizolācijas spēju, ar ko bieži raksturo dubulto logu, sienu, grīdu un jumtu siltumizolācijas līmeni un piemērotību.
Jo augstāka R vērtība, jo augstāka siltuma pārneses pretestība un labāka materiāla izolācijas spēja. R vērtības aprēķins ir atkarīgs no ēkas konstrukcijā izmantotajiem materiāliem.Tāpat arī dažādu mājas daļu, piemēram, bēniņu, sienu un grīdu, specifiskām vajadzībām.
Siltumizolācijas izvēle un uzstādīšana
Videi draudzīga fasādes siltināšana ir nozīmīgs solis ceļā uz ilgtspējīgu mājokli. Pateicoties VidesTehnika pieredzei un plašajam ilgtspējīgu materiālu klāstam, pircējam vēl nekad nav bijis tik vienkārši izdarīt apzinātu izvēli.
VidesTehnika piedāvā daudzveidīgu būvniecībā plaši izmantojamo Rockwool un Paroc siltumizolāciju.
- Rockwool siltumizolācijas produkti tiek ražoti no smalki sasmalcināta bazalta un citiem vulkāniskiem iežiem, kas tiek izkausēti un pēc tam pārvērsti smalkās šķiedrās. Šajā procesā ir radīts izolācijas materiāls, kas ir izcili piemērots siltumizolācijai un ugunsdrošībai, kā arī labai skaņas izolācijai.
- Paroc siltumizolācijas produkti galvenokārt tiek ražoti no minerālvates un polistirola, kas nodrošina izcilas siltumizolācijas un akustiskās īpašības. Paroc izstrādājumi ir arī videi draudzīgi, atbalstot ilgtspējīgas būvniecības prakses un veicinot energoefektivitāti.
Ēkas siltināšanas efektivitāte lielā mērā ir atkarīga no tās pareizas uzstādīšanas. Svarīgi apgūt pareizos paņēmienus, kā uzstādīt siltumizolācijas materiālus: plēves, ruļļus, loksnes. Sarežģītākiem risinājumiem, piemēram, izsmidzināmām putām vai pūšamai celulozes siltumizolācijai, ieteicams izmantot profesionālu iekārtas, lai nodrošinātu hermētisku un no mitruma kontrolētu rezultātu.
VidesTehnika piedāvā ne tikai kvalitatīvu siltināšana produktu klāstu. Izvēloties sadarbību ar VidesTehnika sava mājokļa siltināšanas projektam, varēsiet izmantot mūsu profesionālās konsultācijas, pielāgotus risinājumus un vispusīgu atbalstu visā projekta gaitā. Kopā mēs varam uzlabot mūsu mājokļu komfortu un efektivitāti, kā arī vienlaikus veikt nozīmīgus pasākumus planētas nākotnes labā.