Siltināšana, Siltumizolācijas materiāli

Ekovate – pielietojums un iestrādes veidi

Ekovate joprojām ir viens no populārākajiem siltumizolācijas materiāliem. Tās pieprasījumu noteikti pastiprina tās dabai un cilvēkam draudzīgais sastāvs, kā arī īpašības.

Pati ekovate pēc definīcijas ir irdena, viegla, sausa masa ar kapilāri poraino struktūru, kuras sastāvā ir 86% otrreiz izmantotas celulozes šķiedras (sasmalcināts papīrs – kokšķiedra) un 14% dabīgo sāļu piemaisījums – negaistoši antipirēni un antiseptiķi. Pateicoties šim sastāvam, materiāls ir pilnībā drošs ražošanā, montāžā un ekspluatācijā. Tas lieliski nodrošina pretestību uguns izplatībai, nepūst, nepelē un novērš grauzēju izplatīšanos.

Kā iestrādā ekovati?

Ekovatei ir trīs dažādi iestrādes veidi – mitrā iestrāde, sausā horizontālā iestrāde un sausā vertikālā iestrāde.

Ekovates mitrā iestrāde

Mitrā iestrāde tiek izmantota atklātās sienu konstrukcijās, nodrošinot pat pilnīgi vertikālu virsmu efektīvu nosiltināšanu. Ar speciālu iekārtu palīdzību materiāls tiek izsmidzināts uz siltināmās virsmas, ļaujot aizpildīt arī grūti aizsniedzamas vai šauras konstrukcijas. Pēc materiāla pilnīgas izžūšanas tas ir cieši pielipis pie virsmas, novēršot iespējamu virsmas deformēšanos vai spraugu rašanos.

Ekovates sausā horizontālā iestrāde

Sausā horizontālā ekovates iestrāde paredzēta pārsegumu un bēniņu siltināšanai. Ekovate ar speciālu iestrādes iekārtu tiek brīvi izpūsta uz siltināmās virsmas, veidojot biezu, bet vienlaikus elpojošu un mitrumu regulējošu siltumizolācijas slāni.

Ekovates sausā vertikālā iestrāde

Sausā veidā ekovate ar speciālu iestrādes iekārtu ar spiedienu tiek „iepūsta” slīpās un vertikālās konstrukcijās, piemēram, speciāli izveidotos karkasos ēku sienās. Materiāla smalkā tekstūra ļauj to iestrādāt arī grūti aizsniedzamās vietās, aizpildot visas spraugas un plaisas. Turklāt, iestrādājot ekovati ar spiedienu, materiāls cieši sablīvējas, garantējot, ka ar laiku tas nenosēdīsies.

Kam uzticēt ekovates iestrādi?

Pilnīgu garantiju par pareizi veiktu ekovates iestrādi gūsiet tikai tad ja esat šīs jomas meistars, vai arī siltināšanas darbus uzticēsiet speciālistiem. Taču, ja jūtaties gana drošs un zinošs un vēlaties iestrādes darbus veikt paša spēkiem, tad noteikti ir daudz gudru padomu un knifu, kas Jums būs jāiemācās.

Par pareizu siltumizolācijas materiālu iestrādi Jums izstāstīs mūsu speciālisti siltumizolācijas materiāla iegādes brīdī vai konsultējoties attālināti. Noteikti neveiciet šādus darbus bez zināšanām vai eksperta padoma!

Atpakaļ uz sarakstu