Siltināšana

Siltumizolācija un grauzēji – kā pasargāt sevi no nevēlamiem apakšīrniekiem?

Siltumizolācija un grauzēji

Izvēloties siltumizolācijas materiālus jāpievērš uzmanība to bioloģiskajai izturībai. Ko tas īsti nozīmē? Materiāla bioloģisko izturību izsaka tā izturība pret dažādu grauzēju un kaitēkļu mitināšanos. Jo izturīgāks materiāls ir pret grauzējiem un kaitēkļiem, jo drošāki varam būt, ka mājā nesāks mitināties peles vai žurkas, kas, veidojot ejas un alas, bojātu siltumizolācijas slāni, iznēsātu slimības un radītu nepatīkamus mirkļus mājas iemītniekiem.

Grauzēju droši siltumizolācijas materiāli

Mūsdienās pieejamos siltumizolācijas materiālus grauzēji neēd, bet labprāt grauž. Tāpēc, izvēloties materiālu, jāpārliecinās, ka tas nebūs viņu ēdienkartē. Mūsu speciālistu pieredze rāda, ka populārākie siltumizolācijas materiāli, kuros grauzēji neapmetas uz dzīvi ir ekovate un kokšķiedras plāksnes, kurām ir augsts blīvums.

Ekovati grauzēji nemīl, jo tās sastāvā ir 86% otrreiz izmantotas celulozes šķiedras (sasmalcināts papīrs – kokšķiedra) un 14% dabīgo sāļu piemaisījums – negaistoši antipirēni un antiseptiķi (ortoborskābe), kas tiek pievienoti ražošanas procesā. Tie izraisa grauzēju atūdeņošanos un smakšanu. Cilvēkam tie ir nekaitīgi, un materiāls ir pilnībā drošs ražošanā, montāžā un ekspluatācijā. Tas lieliski nodrošina pretestību uguns izplatībai, nepūst, nepelē un novērš grauzēju izplatīšanos.

Kokšķiedras plāksnes izgatavotas no ekoloģiska materiāla – skujkoku koksnes šķiedrām, kas ir dabiskas, videi un cilvēkam draudzīgas. Grauzēji vai kukaiņi šajās plāksnēs nedzīvos, jo tajās ir zems uzturvielu daudzums, kā arī tās ir blīvas un stingras.

Citi celtniecībā izmantojami materiāli, kas nav grauzējiem pa zobam ir: putu stikls, keramzīts un gāzbetons. Papildus aizsardzību sniegs arī speciāli pagraba profili vai metāla režģi, kā arī siltumizolējošās virsmas apmešana – uzklāšana virs īpašām apšuvuma javām ļauj nostiprināt ārējo slāni. Pēc sacietēšanas apdares virsma kļūst blīva un izturīga, kas kalpos arī kā aizsargbarjera.

Kurus materiālus grauzēji sagrauž?

Diemžēl, gan peles, gan žurkas grauzīs ekstrudēto putu polistorolu un putotu polietilēnu, savukārt migu iekārtos stikla vai minerālvatē. Tāpēc jādomā par to, kādus materiālus izmantosiet ēkas pamatu un pirmā stāva būvniecībā.

Lai sasniegtu vislabāko rezultātu, iesakām konsultēties ar speciālistiem, kas atradīs piemērotāko risinājumu jūsu vēlmēm un vajadzībām.

Atpakaļ uz sarakstu