Siltināšana

Kādi ēkas siltināšanas darbi veicami ziemā?

Ēkas siltināšana ziemā

Ziemā, kad valda asi vēji, pa ēkas spraugām laužas sals un ir paaugstināts mitruma līmenis gaisā un konstrukcijās, nav piemērotākais laiks kompleksai ēkas siltināšanai. Taču ir virkne siltināšanas darbu, ko iespējams veikt tieši ziemā – ietaupot brīvo laiku vasarā un nekavējoties daļēji uzlabojot ēkas energoefektivitāti!

SIA Vides Tehnika iesaka vairākus iekšdarbus, kurus varat veikt jebkurā gadalaikā, nezaudējot paveikto darbu kvalitāti:

Bēniņu siltināšana

Ziema ir laiks, kad, neveicot energoauditu, visvieglāk konstatēt, vai bēniņu siltumizolācija ir pietiekoša. Par nepietiekoši siltinātiem bēniņiem liecina lāstekas gar jumta korēm. Tā parāda, ka siltums no ēkas iekšpuses izplūst pa nesiltinātajiem bēniņiem un spraugām ēkas konstrukcijās, kausējot uz jumta esošo sniegu. Ziemā visērtāk siltināt bēniņus ir ar beramajām vatēm – ekovati, minerālvati, akmens vati vai stikla vati, kā arī var lietot šos pašus materiālus ruļļos vai loksnēs. Bēniņu siltināšana dod būtisku ieguldījumu ēku energoefektivitātes uzlabošanā, jo tieši caur tiem izplūst visvairāk siltā gaisa.

Starpsienu izolācija

Arī aukstajā gadalaikā iespējams veikt efektīvu starpsienu siltuma un skaņas izolāciju, kā arī nosiltināt griestus un grīdas. Šim nolūkam iespējams lietot kokšķiedras plāksnes. Plāksnes apvienojot ar mīkstajiem siltumizolācijas materiāliem ruļļos, iespējams iegūt vislabāko efektu. Šādi, izolējot, piemēram, bērnistabu, būsiet drošs, ka bērna istaba būs silta, bet bērna rotaļas un bungu spēlēšana netraucēs Jums atpūsties pēc garas darba dienas.

Pagrabu siltināšana

Neaizmirstiet, ka māju ziemā saldē ne tikai no ārpuses, bet arī no apakšas. Tāpēc ļoti svarīga ir pareiza pagrabu izolācija, gādājot, lai pirmā stāva iemītniekiem ziemā nebūtu jāstaigā pa ledusaukstu grīdu.

Grīdu siltināšana

Mēs iesakām grīdu siltināšanai izvēlēties kokšķiedras plāksnes, kas ne tikai lieliski uzlabos grīdas siltumizolāciju, bet arī absorbēs trokšņus un padarīs grīdas segumu ekoloģisku. Ja mājoklis ir vēl celtniecības un eiroremonta stadijā, tad grīdas koka karkasu varat ērti piepildīt ar beramo ekovati.

Dubulto sienu siltināšana

Visas konstrukcijas ar dobu vidu – dubultās ārsienas un iekšējās sienas, kā arī grīdas – varat ērti nosiltināt ar gaisa spraugu siltumizolācijas materiālu HK35 vai Grand Full. Šīs smalkās stiropora granulas aizpilda vissmalkākās spraudziņas un ir lietojamas visu cauru gadu, jo temperatūras un mitruma svārstības to kvalitāti neietekmē.
Pēc veicamo darbu noteikšanas, noteikti sazinieties ar speciālistu, kas Jums ieteiks piemērotāko siltumizolācijas materiālu un iestrādes metodi. SIA Vides Tehnika piedāvā bezmaksas speciālista konsultācijas, zvanot pa tālruni +371 29611614 vai meklējot atbilstošo speciālistu Kontakti lapā.

Uzsveram, ka tikai atbilstoši siltumizolācijas materiāli un korekta to iestrāde nodrošinās vēlamo siltumizolācijas un skaņas izolācijas efektu!

Atpakaļ uz sarakstu